Skip to content

Mokymai, seminarai

Dėmesingumu grįstas streso valdymas (MBSR)

Tai yra populiariausia visame pasaulyje mindfulness programa. Ją sukūrė mindfulness pradininkas vakaruose amerikiečių medicinos profesorius Jon Kabat-Zinn 1979 m. Masačusetso universiteto Medicinos mokykloje. Iš šios programos išsivystė ir ją paremtos yra visos kitos dėmesingumu (mindfulness) grįstos programos.

MBSR yra struktūruotas 8 savaičių kursas, kurį sudaro 2 val. trukmės savaitiniai užsiėmimai nedidelėje grupelėje (iki 10-15 žmonių), asmeninė kasdienė praktika (30-45 min. per dieną) bei viena pilna 6 val. praktikų diena. Savaitiniai užsiėmimai vyksta darbo dienomis, vakare, nuo 18 iki 20 val., gyvai Vilniuje arba nuotolinių vaizdo transliacijų būdu.

Šis patyriminis, praktinis kursas yra skirtas padėti geriau tvarkytis su patiriamu stresu kasdienybėje, atrasti vidinę ramybę ir gyvenimo pilnatvę. Kurso metu dalyviai gaus tiek teorines žinias apie stresą ir jo mechanizmus, tiek praktinius įgūdžius pastebint mąstymo, emocijų, kūno pojūčių, elgesio šablonus ir atrandant efektyvesnius bei išmintingesnius atsakų būdus. Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina MBSR programos efektyvumą įvairiose srityse.

Daugiau informacijos: www.demesingumas.lt

Patyriminė sapnų grupė

Kiekvieną naktį mes pasineriame į paslapčių kupiną sapnų pasaulį. Sapnai mus glumina, gąsdina, jaudina, intriguoja. Kaip teigė žymus šveicarų psichiatras Carl Gustav Jung, „sapnas yra mažytės slaptos durys į giliausią ir intymiausią sielos šventovę, atsiveriančią į pirmapradę kosminę naktį, kur buvo siela daug anksčiau nei buvo sąmoningas ego, ir bus siela daug toliau nei sąmoningas ego galės kada pasiekti“. Nuo seniausių laikų žmonija bandė rasti raktą į šį slėpiningą pasaulį ir suprasti, kas slypi už šių durų.

Patyriminės sapnų grupės metu mes padėsime vienas kitam praverti šias duris ir pažinti savo sapnus bei suprasti jų nešamas žinutes. Darbas su sapnu grupėje paskatina sapno atsivėrimo procesą ir leidžia pažvelgti į sapną iš įvairialypės perspektyvos. Procese naudojamas Montague Ullman metodas yra vienas populiariausių pasaulyje darbo su sapnais būdų gilesniam savęs pažinimui. Nedidelėje grupelėje (iki 10 žmonių) pusantros valandos užsiėmimo metu nuodugniai patyrinėjame vieną sapną.

Sąmoningo sapnavimo mokymai

Sąmoningas sapnavimas – gebėjimas sapno metu atpažinti sapną – atveria duris unikaliai patirčiai sąmoningai įžengti į sapnų pasaulį ir jį patirti iš vidaus bei atsiverti daugialypėms sapnų pasaulyje glūdinčioms galimybėms vidiniam augimui. Tokie sapnai yra itin tikroviški ir neretai būna labai stiprios patirtys sapnuotojui. Tai nėra ezoterika, o išsamiais moksliniais tyrimais pagrįstas fenomenas. Nors apie pusę žmonių yra patyrę sąmoningą sapnavimą bent kartą, reguliariai taip sapnuojančių yra nedaug, vos kas ketvirtas-penktas. Visgi tai yra ugdomas gebėjimas, kurį galima įvaldyti.

Nuotoliniu vaizdo transliacijų būdu vykstantys sąmoningo sapnavimo mokymai skirti tiek pažengusiems sąmoningiems sapnuotojams, tiek pradedantiesiems ar visai taip nesapnuojantiems. Mokymų metu išsamiai susipažinsite, kas yra sąmoningi sapnai ir ką apie juos žino šiuolaikinis mokslas, kaip pradėti sąmoningai sapnuoti bei kokios yra efektyviausios tyrimais patikrintos technikos, kokias galimybes darbui su savimi ir vidiniam augimui sąmoningi sapnai atveria, kokie iššūkiai laukia ir kaip juos įveikti.

Daugiau informacijos: www.lucid.lt